به کی رای ندهیم به کی رای بدهیم؟

۱۳۹۶/۰۲/۱۶ - ۱۵:۱۸

 سید جمال هادیان طبائی زواره* 

ادامه مطلب…نقش شبکه‌های اجتماعی در انتخابات

۱۳۹۶/۰۲/۰۵ - ۲۲:۳۳
«فیس‌بوک و توئیتر در پیروزی من نقش کلیدی ایفا کرده‌ است»؛ این سخنان دونالد ترامپ پس از پیروزی در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا بود. او در حالی پیروز انتخابات شده بود که رقیبش «هیلاری کلینتون» برای تبلیغات خود ترجیح را بر استفاده از روش تبلیغات سنتی دانست. ترامپ با وجود همه ویژگی‌هایی که صف طویلی از مخالفان را در برابر او قرار داد، به نکته مهمی در بیان رمز پیروزی خود اشاره کرد. او قدرت فیس بوک، اینستاگرام، توییتر و سایر شبکه‌های اجتماعی را بیشتر از پول دانست و توانست راه خود را برای رسیدن به کاخ سفید آنقدر آسان کند که کمتر کسی ورودش را باور می کرد.

 

 

ادامه مطلب…چگونه یک شعار تبلیغاتی بسازیم

۱۳۹۶/۰۱/۱۳ - ۲۳:۲۱

 

 

شعار تبلیغاتی چیست؟

 

ادامه مطلب…حضور مغتنم

۱۳۹۴/۱۲/۱۰ - ۰۸:۱۳

روز انتخابات هم فرا رسید و بسان هر روز زندگیمان، گذشت و احتمالا تا دو یا سه روز آینده نتیجه انتخابات مشخص می شود.

ادامه مطلب…نقش نامزدها در اصل حضور

۱۳۹۴/۱۲/۰۳ - ۰۹:۴۷

ادامه مطلب…به چه فهرستی اعتماد کنیم؟

۱۳۹۴/۱۱/۱۲ - ۱۶:۰۶

یکی از موضوعاتی که در هر انتخاباتی که در سطح کلان منطقه ای یا ملی وجود دارد، مسأله شناخت یا عدم شناخت از نامزدهایی است که خود را در معرض رأی جامعه رأی دهندگان قرار می دهند؛ اگر چه انتخاب حتی یک نفر از میان نامزدهای انتخاباتی به لحاظ تأثیرگذاری بر نتیجه نهایی سرنوشت ساز است، اما در انتخابات هایی که مردم می توانند به چندین یا چند ده نفر از نامزدها رأی دهند، اهمیت شناخت مضاعف می شود. این موضوع ابه این دلیل به عنوان یک مسأله مهم و سرنوشت ساز انتخاباتی بروز می یابد که:

ادامه مطلب…برجام و انتخاب مردم

۱۳۹۴/۱۰/۲۸ - ۱۶:۵۳

حسین رمضانی خردمردی

ادامه مطلب…قانون شکنان سعودی، قانون شکنان ایرانی

۱۳۹۴/۱۰/۱۳ - ۲۳:۱۷

حسین رمضانی

صبح دیروز رژیم آل سعود روحانی آزاده و رهبر شیعیان عربستان، «شیخ نمر باقر النمر» و ۴۶ نفر دیگر از شهروندان آن کشور را اعدام کرد.
این اقدام رژیم جاهلی آل سعود ــ که  نقض آشکار شریعت الهی و لکه ننگی بر کارنامه مدعیان موردی نگر حقوق بشر است ــ  در حالی در صدر اخبار رسانه های مستقل و آزاداندیش جهان قرار گرفت که هر اقدام اعتراضی متعارف، بسان یک تیر غیبی، سد رسانه ای برساخته از دلارهای نفتی را در می نوردید و نگاه نافذ عدالتخواهان جهان را به خون روان به سوی رودهای خونین و خروشانی که مزدوران سعودی از به خاک و خون کشیدن زنان و کودکان مظلوم عراق و بحرین و یمن و سوریه به راه انداخته اند، خیره می کرد و کاخ پوشالی مدعیان دروغین خدمت به حرمین شرفین را بیش از پیش سست می ساخت.
اما افسوس که با اقدامات قانون شکنانه در حمله به اماکن دیپلماتیک در دو شهر تهران و مشهد، جهل و نادانی عده ای، به رغم فاصله چند هزار کیلومتری، مرزهای اعتقادی و سرزمینی را درنوردید، دست خونین آل سعود را در دستان بی منطق خود گرفت و به جای آدم کشی، «قانون شکنی» را به کانون نگاه رسانه های وابسته جهان تبدیل کرد! و پیکان فشار افکار عمومی جهان به دولتمردان سعودی را به سمت متهم سازی دولت جمهوری اسلامی ایران به ناتوانی در تأمین امنیت اماکن دیپلماتیک داخل کشور منحرف ساخت.
به راستی آنان که در چنین مواقعی عنان اختیار از کف می دهند، چه نسبتی با مولای متقیان دارند که در زمان خشم، آرامشی فزونتر و اخلاصی بیشتر را در عمل خود به نمایش می گذاشت. یقیناً مقایسه رفتار معترضان قانون شکن در برابر سفارت و کنسولگری عربستان سعودی در تهران و مشهد با رفتار امام علی علیه السلام با عمرو بن عبدود در جنگ احزاب، فاصله ای به درازای اعمال ننگین آل سعود با اسلام ناب را در ذهن ها تداعی خواهد کرد.
ما در ائتلاف کاندیداهای مستقل سراسر کشور، ضمن محکومیت هر گونه اقدام ورای قوانین نظام جمهوری اسلامی، شهادت باقر النمر، آن روحانی مجاهد و آزادی خواه را به خانواده، هموطنان و و عموم همراهان عدالت خواه آن شهید تسلیت گفته و با اعتماد به تدابیر و توان مسئولان نظام در مواجهه این دسیسه، با ایمانی راسخ به این فرمایش مقام معظم رهبری که «بیداری سرکوب ناپذیر است»، با قلبی مطمئن و فعال و امیدورا در چارچوب قانون، فرارسیدن لحظه پیروزی مردم مظلوم تحت ستم آل سعود را به نظاره خواهیم نشست.حضور فعال

۱۳۹۴/۱۰/۰۵ - ۰۸:۲۷

 

حسین رمضانی خردمردی*

 

فرآیند ثبت نام از داوطلبان دو انتخابات پنجمین دوره  مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی که از پنج شنبه ۲۶ آذر آغاز شده بود، در حالی ساعت ۲۴ شب گذشته، ۴ دی، پایان یافت که بنا بر اعلام مسئولان ستاد انتخابات کشور، شاهد حضور پر شور داوطلبان در هر دو انتخابات پیش رو بوده ایم.

به رغم این که ثبت نام حدود ۱۲ هزار نفر از واجدان شرایط نامزدی در انتخابات مجالس خبرگان رهبری و شورای اسلامی تأسف خطیب نماز جمعه و ابراز عدم نگرانی وزیر کشور را به دنبال داشت، می توان این افزایش شمار داوطلبان در ۲۰۷ حوزه انتخابیه سراسر کشور، را در گستره ملی و از لحاظ میل به ایفای نقش و مشارکت در سرنوشت سیاسی کشور، به فال نیک گرفت. این آمار فارغ از شرایط و کیفیت داوطلبان، نویدبخش حضور فعال یکی از دو قطب مشارکت در انتخابات کشور است؛ چرا که داوطلبان و در ادامه، نامزدهای تأیید صلاحیت شده، از یک سو در ارتباط قانون مند با مسئولان برگزاری انتخابات، نقش مهمی در برگزاری پرشور انتخابات ایفا می کنند و از سوی دیگر، با ارائه شعارهای مورد توجه مردم و برنامه های مورد نظر و حتی ارتباطات چهره به چهره با آنان، سهم قابل توجهی در ایجاد شور مشارکت انتخاباتی در هفتم اسفند امسال بر عهده دارند.
بنابراین، همسو با تأکید مقام معظم رهبری بر این که «… همه ما باید در انتخابات حضور فعالی داشته باشیم»، از امروز نقش داوطلبان انتخابات وارد مرحله جدیدی می شود و ما در دبیرخانه ائتلاف کاندیداهای مستقل سراسر کشور، این نقش و سهم خود برای حضور فعال را همچون انتخابات ادوار گذشته، با فعال کردن «دبیرخانه سومین ائتلاف کاندیداهای مستقل سراسر کشور»  تلاش برای «پیوستگی محتوایی» و «تجمیع کاندیداهای مستقل» با ملاک‏های درست مفهومی را آغاز می کنیم؛ امری که به معرفی کاندیداهای دارای شاخص های «حریت، شجاعت، تقوای سیاسی، آزاداندیشی، اعتدال و قانونمداری» می انجامد و انتخاب آگاهانه و اصلح از سوی مردم را به دنبال دارد.
امید است این حضور فعال، با تدبیر مسئولان ستاد انتخابات کشور و دیگر دست اندرکاران ستادی، رقابت سالم و قانون مندانه کاندیداها و مشارکت آگاهانه مردم، به هفتم اسفندی خاطره انگیز، تأثیرگذار و ماندگار در تاریخ انتخابات کشور تبدیل شود.

* دبیرکل ائتلاف کاندیداهای مستقل سراسر کشوررقابت در شرایط سخت؛ اما ما هستیم!

۱۳۹۰/۱۲/۰۴ - ۰۲:۲۹

حسین رمضانی خردمردی*

رقابت در انتخابات کار آسانی نیست؛ اما رقابت در انتخابات مجلس شورای اسلامی  سخت است. سختی رقابت در این انتخابات به اهمیت مجلس شورای اسلامی و خیل متقاضیان به ورود بدان بازمی گردد؛ اما اینها هیچ کدام باعث سختی شرایط رقابت نمی شود. شرایط رقابت وقتی سخت می شود که ابزارها یا شرایط یک طرف رقابت در مقابل طرف دیگر متفاوت باشد.

ادامه مطلب…تشکیل وزارت خانواده؛ رسالت ائتلاف کاندیداهای مستقل

۱۳۹۰/۱۰/۱۹ - ۱۰:۵۱

 حسین رمضانی خردمردی*

بیانات مقام معظم رهبری در سومین نشست اندیشه‌هاى راهبردى‌ که روز چهارشنبه هفته گذشته با موضوع زن و خانواده برگزار شد، دغدغه معظم له درباره خانواده را بار دیگر عیان ساخته است.

ادامه مطلب…دام های وابستگی نمایندگان پهن شده است

۱۳۹۰/۰۹/۲۶ - ۱۰:۰۷

حسین رمضانی خردمردی*
 تأکید مقام معظم رهبری در نزدیک نشدن به صاحبان ثروت و قدرت، به خاطر رسیدن به کرسی نمایندگی مجلس، از زمان ایراد فرمایشات ایشان مورد تمسک بسیاری از شخصیت های سیاسی قرار گرفته است. 

ادامه مطلب…رهنمودهای مقام معظم رهبری و ضرورت انسجام کاندیداهای مستقل

۱۳۹۰/۰۸/۲۸ - ۰۹:۱۲

 مقام معظم رهبری در فرمایشات خود در سفر به استان کرمانشاه، آحاد ملت را به «حضور وسیع و پرشور در انتخابات» فراخوانده اند و در مقابل، مسئولان را به «قانون گرایی و احترام به رأی مردم» امر فرموده اند.

ادامه مطلب…کاندیداهای مستقل؛ فرصت یا تهدید؟

۱۳۹۰/۰۸/۰۷ - ۰۹:۳۵

 در انتخابات های برگزار شده در نظام مردم سالاری دینی جمهوری اسلامی ایران، حضور شمار زیادی از شهروندان، به عنوان «کاندیدا» از مسائلی است که از دو جنبه هزینه و فرصت قابل بررسی است.

ادامه مطلب…ائتلاف های نامیمون انتخاباتی

۱۳۹۰/۰۳/۱۰ - ۱۵:۱۴

حسین رمضانی خردمردی*

پس از پیروزی انقلاب اسلامی، نظام جمهوری اسلامی مبتنی بر شریعت اسلام ناب محمدی و با اتکا به آرای مردم مسلمان ایران به منصه ظهور رسید. در این نظام و در کلام بنیانگذار فقید آن، «مجلس شورای اسلامی» از جایگاهی رفیع برخوردار و «در رأس تمام امور» قرار گرفت. 

ادامه مطلب…
Check Google Page Rank