محمود صادقی: مهم‌ترین ضرورت، اصلاح نظام انتخاباتی است

1401/10/10 - 11:41
روزنامه اعتماد با محمودصادقی درباره اعتراضات احیر مصاحبه کرده، او گفت بدون اصلاح حکمرانی، اعتراضات دوباره بازمی‌گردد و اساسا باز کردن فضا برای بیان اعتراضات مطابق اصل۲۷ قانون اساسی بسیار مهم است.
 
بخش هایی از این مصاحبه را می خوانید:

ادامه مطلب…چه کسانی از شعار «اصلاح‌طلب، اصولگرا، دیگه تمومه ماجرا» سود بردند؟

1401/10/10 - 11:10

پنج‌سال پیش و در جریان اعتراضات دی‌ماه ۹۶، درست در همین روز‌ها بود که برای اولین بار طنین شعار «اصلاح‌طلب-اصولگرا، دیگه تمومه ماجرا» در خیابان‌های شهر شنیده شد و پس از آن بسیار فراگیر شد. این درحالی‌بود که ۶ ماه قبل از بیان این شعار، ۲۴ میلیون نفر از مردم در یکی از پرشورترین انتخاب‌ها، به حسن روحانی رأی داده بودند.

ادامه مطلب…کرباسچی: اگر مخالفان در مجلس اجازه حضور یابند می‌توان امیدوار بود؛ خوش‌بین نیستم اتفاق مهمی رخ دهد

1401/09/23 - 10:16
کرباسچی گفت: اگر نحوه انتخاب شورای نگهبان و تغییر صلاحیت‌ها تغییر کند، خیلی از اشکالات برطرف می‌شود؛ چون الان نمایندگان از طریق گروه‌هایی وارد مجلس می‌شوند؛ اما بعد از استقرار در مجلس می‌گویند ما به جایی وابسته نیستیم.

ادامه مطلب…همه رقابت‌های انتخاباتی در ایران چیپ‌اند

1401/08/16 - 15:47

دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری و گفت: وقتی از فضای اعتراضات بیرون بیاییم، مسئله اصلی از یادمان می‌رود. ما نباید کاری کنیم مسئله فراموش شود. اگر این اتفاق رخ دهد، بار دیگر با اعتراضات مواجه خواهیم بود. بنابراین برای حل این مشکل باید سه برنامه کوتاه‌مدت، میان‌مدت و بلند‌مدت برای حل مسائل در پیش گرفت.

ادامه مطلب…محمدرضا تاجیک: اصولگرایان حتی خودی‌های مستقل را تحمل نمی‌کنند

1400/09/24 - 12:11
محمدرضا تاجیک گفت: با تغییر دولت وارد یک دوران جدیدی شده‌ایم؛ وارد یک نظام تازه که بر اساس آن یک اراده خاص در کشور شکل می‌گیرد و فضا یکدست می‌شود. در چنین فضایی حتی خودی‌هایی که ذره‌ای اراده از خود دارند، تحمل نمی‌شوند.


تفاوت طرف‌های اصلی انتخابات ۱۴۰۰ در زمینه اقتصادی چیست؟

1400/02/29 - 11:55
کمتر زمانی اتفاق افتاده که جناح‌های سیاسی در شیوه اداره کشور و رویکرد‌های اقتصادی دیدگاه یکسانی داشته باشند. حالا هم نامزد‌های دو جناح رویکرد‌های متفاوتی نسبت به مسائل اقتصادی ارائه می‌کند. در حال حاضر کاندید‌اهای جریان اصولگرایی از دیدگاه اقتصادی اصلاح طلبان و میانه رو‌ها انتقاد می‌کنند و معتقدند که مقصر وضعیت فعلی اقتصاد کشور کانداید‌های اردوگاه اصلاحات و میانه رو‌های نزدیک به این جریان هستند. در طرف مقابل نیز کاندید‌اهای اصلاح طلب و میانه رو می‌گویند که اصولگرایان به اقتصاد بسته معتقدند و این موضوع سرنوشت کشور را به خطر می‌اندازد.

ادامه مطلب…برنامه اقتصادی محسن رضایی برای انتخابات ۱۴۰۰ / پای ثابت انتخابات ریاست جمهوری چه ایده‌ای دارد؟

1400/02/27 - 10:53

محسن رضایی برای چهارمین بار در انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرده و می‌گوید، برنامه اقتصادی ۳ هزار صفحه‌ای او در سال ۹۲، حالا ۱۰ هزار صفحه شده و با این برنامه ۱۰ هزار صفحه‌ای اقتصاد ایران را نجات خواهد داد. در این ۱۰ هزار صفحه چه خبر است؟

ادامه مطلب…نگاهی به ۵ روز ثبت‌نام نامزدهای انتخابات

1400/02/26 - 00:51
در ۵ روز فرصت ثبت‌نام نامزدها در انتخابات ریاست جمهوری چهره‌های شاخص بسیاری از جریان‌ها و جناح‌های سیاسی مختلف وارد گود رقابت شدند و از فردا نیز شورای نگهبان بررسی صلاحیت نامزدها را به مدت ۵ روز آغاز می‌کند.
 

 

 

ادامه مطلب…
Check Google Page Rank