بسته سیاستی دانشگاه‌ها در زمینه انتخابات تدوین شد

با توجه به تأکید رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر مشارکت حداکثری مردم در انتخابات و نیز نقش مهم دانشگاه در تحولات سیاسی و اجتماعی جامعه و همجنین ارتقای مشارکت سیاسی، «بسته سیاستی انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری» تدوین شد.
قائم مقام و مشاور معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در این رابطه گفت: این بسته سیاستی به منظور راهبری فعالیت‌های سیاسی دانشگاهیان بر اساس راهبردهای چهارگانه رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر «مشارکت، رقابت، سلامت و امنیت» آماده شده است.
رشید جعفر‌پور افزود؛ بر اساس این بسته سیاستی؛ تعمیق بصیرت سیاسی، تامین مشارکت حداکثری، زمینه‌سازی رقابت سالم، گسترش عدالت انتخاباتی، افزایش عقلانیت در رفتار انتخاباتی و ارتقای سواد فضای مجازی دانشگاهیان در زمینه انتخابات در بسترهای نشست، کارگاه، تریبون آزاد، کرسی آزاداندیشی، نشریات، همایش، سخنرانی، فضای مجازی و نقد و نظریه‌پردازی انجام می‌گیرد.
وی اضافه کرد: همچنین در این بسته سیاستی به حمایت حداکثری از تشکل‌ها و فعالیت‌های سیاسی تشکل‌های دانشجویی و اساتید در چارچوب قوانین و مقررات تاکید شده است.
قائم مقام معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم تأکید کرد: هدف از تدوین بسته سیاستی انتخابات، زمینه‌سازی برای مشارکت حداکثری جامعه دانشگاهی، گفتمان سازی و فرهنگ‌سازی، رشد دانش سیاسی و آموزش مهارت‌های کنش سیاسی، تقویت مردم سالاری دینی با اعتقاد به نظام مبتنی بر ولایت فقیه، کمک به برگزاری انتخابات سالم، تبیین و تحلیل تجربه انتخابات و همچنین ایجاد وحدت رویه و نظام‌مند کردن فعالیت دانشگاه‌ها در انتخابات پیش رو بیان شده است.

منبع: خبرگزاری آریا

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.