ثبت‌نام حدود ‌٢۵٠٠ نفر در کل کشور، تا پایان روز چهارشنبه

1390/10/07 - 19:28

مهلت ثبت‌نام داوطلبان کاندیداتوری انتخابات مجلس نهم، عصر امروز (چهارشنبه) در حالی به پایان پنجمین روز خود رسید که شخصیت‌های شناخته شده بیشتری نسبت به روزهای قبل اقدام به ثبت‌نام کردند.

به گزارش ایسنا، با وجود استقبال کمتر شخصیت‌های شناخته‌شده برای ثبت‌نام در انتخابات آتی مجلس طی چهار روز گذشته، امروز ستاد انتخابات کشور شاهد حضور تعداد بیشتری از این چهره‌ها بود.

 

ثبت‌نام ۲ هزار و ۴۶۳ نفر برای انتخابات مجلس تا پایان روز چهارشنبه

عصر امروز، جانشین رییس ستاد انتخابات کشور آخرین آمار ثبت‌نام کنندگان انتخابات مجلس شورای اسلامی و انتخابات میان دوره‌ای خبرگان را اعلام کرد.

حسنعلی نوری در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طبق آخرین آمار تا ساعت ۱۸ امروز(چهارشنبه) دو هزار و ۴۶۳ نفر به صورت قطعی در انتخابات ثبت‌نام کردند که دو هزار و ۳۰۷ از آن‌ها مرد و ۱۵۶ نفر زن هستند. از نظر تحصیلی نیز ۱۶۳۴ نفر از ثبت‌نام کنندگان دارای مدرک فوق‌لیسانس، ۴۳۸ نفر دکترا و ۳۳۳ نفر لیسانس دارند.

جانشین رییس ستاد انتخابات کشور درباره مقایسه سنی ثبت‌نام کنندگان نیز گفت: از نظر سنی ۵۶۳ نفر از ثبت‌نام کنندگان بین سنین ۴۱ تا ۴۵ سال و ۴۹۵ نفر بین سنین ۴۶ تا ۵۰ سال سن دارند و کمترین ثبت‌نام کننده از نظر سنی متعلق به دوره سنی ۷۱ تا ۷۵ سال است که ۱۳ نفر هستند. از نظر حوزه‌های انتخابیه نیز ثبت‌نام کنندگان در تهران بیشترین تعداد است که تاکنون ۳۸۹ نفر شده‌اند و کمترین ثبت‌نام نیز متعلق به حوزه انتخابیه آمل و اقلیت مسیحیان است که یک نفر را شامل می‌شود.

نوری همچنین درباره انتخابات میان دوره‌ای خبرگان اظهار کرد: برای سومین میان دوره‌ای انتخابات خبرگان نیز ۸ نفر برای حوزه انتخابیه کردستان و ۱۰ نفر برای خراسان رضوی ثبت‌نام کرده‌اند.

 ثبت‌نام ۴۷۴ نفر در استان تهران

عصر امروز، رییس ستاد انتخابات استان تهران در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا گفت: تاکنون در استان تهران برای نمایندگی مجلس نهم شورای اسلامی ۴۷۴ نفر ثبت‌نام کرده‌اند.

صفرعلی براتلو با بیان اینکه "از این تعداد ۴۷۴ نفر، ۳۵۷ نفر آقا و ۵۳ نفر خانم هستند"، افزود: در حوزه انتخابیه دماوند نیز ۸ نفر آقا و یک نفر خانم، حوزه انتخابیه رباط‌کریم ۱۳ نفر آقا و دو نفر خانم، حوزه انتخابیه شهریار، قدس و ملارد ۱۴ نفر آقا و دو نفر خانم، حوزه انتخابیه ورامین هفت نفر آقا و دو نفر خانم و در حوزه انتخابیه پاکدشت نیز شش نفر آقا ثبت‌نام کرده‌اند.

همچنین بعد از ظهر امروز، فرماندار تهران با بیان این‌که "امروز به صورت قطعی ۱۲۲ نفر در حوزه انتخابیه تهران ثبت‌نام کرده‌اند"، گفت: از این ۱۲۲ نفر، ۱۰۴ نفر آن‌ها آقا و ۱۸ نفر خانم هستند.

محسن نایبی با بیان اینکه "از آمار ذکر شده، ۵۷ نفر با حضور در فرمانداری ثبت‌نام کرده‌اند که از این تعداد، ۴۹ نفر آن‌ها آقا و ۸ نفر آن‌ها خانم هستند"، افزود: ۶۵ نفر نیز برای ثبت‌نام به وزارت کشور رفته‌اند که از این تعداد ۵۵ نفر آن مرد و ۱۰ نفر آن‌ها خانم هستند.

فرماندار تهران اضافه کرد: تا دقایقی قبل، ۳۸۸ نفر به صورت قطعی برای حوزه انتخابیه تهران، ری، اسلامشهر و شمیرانات ثبت‌نام کرده بودند که از این تعداد، ۳۳۸ نفر آن‌ها آقا و ۵۰ نفر آن‌ها را خانم تشکیل می‌دهد.

در ادامه، فرماندار تهران به میانگین سنی ثبت‌نام کنندگان اشاره کرد و گفت: ۸۲ نفر در میانگین سنی ۳۰ تا ۳۵ سال، ۶۵ نفر در میانگین سنی ۳۶ تا ۴۰ سال، ۷۳ نفر در میانگین سنی ۴۱ تا ۴۵ سال، ۵۹ نفر در میانگین سنی ۴۶ تا ۵۰ سال، ۶۰ نفر در میانگین سنی ۵۰ الی ۵۵ سال، ۳۰ نفر در میانگین سنی ۵۶ الی ۶۰ سال، ۱۲ نفر در میانگین سنی ۶۱ الی ۶۵ سال و پنج نفر در میانگین سنی ۶۶ الی ۷۰ سال ثبت‌نام کرده‌اند.

وی با بیان اینکه "دو نفر در میانگین سنی ۷۰ تا ۷۵ سال ثبت‌نام کرده‌اند"، اظهار کرد: از میان ۳۸۸ نفری که تاکنون برای حوزه انتخابیه تهران ثبت‌نام کرده‌اند، ۳۳ نفر دارای مدرک کارشناسی همراه با معادل مثل جانبازی یا ایثارگری، ۲۷۳ نفر دارای مدرک کارشناسی ارشد، ۷۷ نفر مدرک دکترا و پنج نفر دارای مدرک حوزوی هستند.

نایبی افزود: ۹ نفر نیز از اقلیت‌های مذهبی ثبت‌نام کرده‌اند که دو نفر آن‌ها از ارامنه شمال، دو نفر از زرتشتی‌ها، سه نفر از کلیمیان و دو نفر از آشوری‌ کلدانی هستند. از این ۹ نفر شش نفر با حضور در وزارت کشور و سه نفر نیز با حضور در فرمانداری ثبت‌نام کرده‌اند.

وی در پایان گفت: اگر بخواهیم بین روز پنجم ثبت‌نام سال ۸۶ برای انتخابات مجلس هشتم و امروز مقایسه‌ای داشته باشیم، شاهد رشد ۳۵ تا ۳۶ درصدی ثبت‌نام‌ها هستیم.


مربوط به:،،،،
فرستاده شده در اخبار | بدون نظر

ارسال نظر


Check Google Page Rank