رفع ۱۱ ایراد شورای نگهبان به طرح اصلاح قانون انتخابات شوراها / طرح در نوبت صحن علنی قرار گرفت

1399/12/14 - 09:42

عضو کمیسیون «شورا‌ها و امورداخلی کشور» در مجلس با اشاره به سرنوشت اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری در مجلس گفت: پیرو این طرح ۶ ایراد از سوی شورای نگهبان و ۵ ایراد هم از سوی مجمع تشخیص مصلحت نظام گرفته شد و با این حال همه این ایرادات در کمیسیون شورا‌ها برطرف شد.

ابوالفضل ابوترابی در گفت‌وگو با میزان، با اشاره به سرنوشت اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری در مجلس گفت: اگر نمایندگان هفته آینده به حوزه انتخابیه خود نروند، می‌توان امیدوار بود که اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری نهایی شود.

وی بیان داشت: پیرو این طرح ۶ ایراد از سوی شورای نگهبان و ۵ ایراد هم از سوی مجمع تشخیص مصلحت نظام گرفته شد و با این حال همه این ایرادات در کمیسیون شورا‌ها برطرف شد.

این نماینده مجلس اظهارداشت: در حال حاضر گزارش رفع ایرادات طرح اصلاح قانون انتخابات ریاست جمهوری به صحن مجلس ارسال شده و در نوبت اول بعد از بودجه قرار دارد لذا اگر مجلس در هفته آینده یک نیم روز برای رفع ایرادات این طرح زمان بگذارد، این طرح به اتمام خواهد رسید و می‌توان امیدوار بود که این طرح به انتخابات بعدی برسد.

وی بیان داشت: با این حال عمده ایردات شورای نگهبان به این طرح مربوط به پیشنهاداتی بود که نمایندگان در صحن علنی مطرح و تصویب شده بود،بنابراین این ایرادات، ایرادات اساسی و بنیادی نبوده است.


مربوط به:،،،،،
فرستاده شده در اخبار،انتخابات شوراها | بدون نظر

ارسال نظر


Check Google Page Rank