رونمایی از شعار ائتلاف کاندیداهای مستقل سراسر کشور: به سوی بهترین ایران تاریخ (۵۰ ؛ ۵۰)

1398/11/13 - 00:42

شعار ائتلاف کاندیداهای مستقل سراسر کشور اعلام شد:

به سوی بهترین ایران تاریخ (۵۰ ؛ ۵۰)

نشست خبری رونمایی از شعار ائتلاف کاندیداهای مستقل سراسر کشور و تبیین برنامه های محوری آن در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی ائتلاف کاندیداهای مستقل، در این نشست که با حضور اصحاب رسانه برگزار شد، از پوستر و شعار ائتلاف کاندیداهای مستقل رونمایی شد.


حسین رمضانی خردمردی، در نشست خبری آیین رونمایی از شعار این ائتلاف در انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی که در محل ستاد ائتلاف برگزار شد، گفت: «ائتلاف کاندیداهای مستقل سراسر کشور»، پنجم اسفند ۱۳۸۶، در انتخابات مجلس هشتم اعلام موجودیت کرد و از آن زمان تاکنون، در همه ادوار انتخابات، فعال بوده است.
دبیرکل ائتلاف کاندیداهای مستقل سراسر کشور با بیان این که این ائتلاف نه یک حزب، جبهه یا تشکل سیاسی، بلکه یک ائتلاف انتخاباتی است که منطبق با ماده ۴۷ آیین نامه اجرایی قانون انتخابات، برای تبلیغات انتخاباتی مشترک نامزدهای انتخاباتی مستقل شکل گرفته است، افزود: ویژگی این ائتلاف که هر دوره با حضور کاندیداهای مستقل و تأیید صلاحیت شده حوزه‌های انتخابیه سراسر کشور شکل می گیرد، تعریف خاص از «مستقل بودن کاندیداها» و «برنامه محوری» و اصرار بر پیگیری همیشگی این برنامه هاست.
وی با اشاره به این که مستقل بودن یک ارزش و یک صفت ذاتی برای افراد و شرط ضروری برای ایفای نقش نمایندگی مردم در نهاد تقنینیه کشور است، گفت: ما در «ائتلاف کاندیداهای مستقل» معتقدیم که مجلسِ در رأس امور، همان گونه که در قانون اساسی آمده است، باید مستقل از دیگر قوا و کانونهای قدرت و ثروتی که مخل کارامدی و کارایی آن هستند، باشد و این استقلال با نمایندگان مستقل شکل می گیرد و نمایندگان هم در صورتی به معنای واقعی مستقل خواهند بود که در دوره کاندیداتوری و رقابت و تبلیغات انتخاباتی وامدار کسی نشده باشند.
دبیرکل ائتلاف کاندیداهای مستقل سراسر کشور درباره تعریف مستقل بودن و رابطه آن با گرایش¬های سیاسی اصولگرایی و اصلاح¬طلبی افزود: ما اصولگرایی و اصلاح طلبی را یک رویکرد سیاسی می¬دانیم که در همه فعالان سیاسی به صورت یک طیف گرایشی وجود دارد؛ بنابراین مستقل بودن کاندیدا، به معنای نداشتن مواضع مبتنی بر اصول ارزشی یا عدم باور به لزوم اصلاح در امور جامعه نیست و هر فعال سیاسی اصولگرا یا اصلاح طلبی می تواند و باید مستقل باشد.
وی افزود: از نظر ما، «مســتقل بودن» یعنی نداشتن تعصب حزبی و جناحی و وابسته نبودن به کانون¬های قدرت و ثروت و بر این نظریم که کاندیدای مستقل کسی است که دارای فکر و اندیشه و رأی مستقل در حوزه انجام وظیفه نمایندگی باشد که این تعریف، عمل به رهنمودهای مؤکد و مکرر مقام معظم رهبری مبنی بر وامدار نبودن نامزدهاى انتخابات به کانون¬های قدرت و ثروت است.
رمضانی خردمردی درباره «برنامه محوری» به عنوان ویژگی دوم این ائتلاف نیز گفت: این ائتلاف بر خلاف کاندیدا محوری و انحصارگرایی دو جناح غالب کشور، بر برنامه¬های مفید کاندیداها برای «یک وطن» و «یک ملت» و نه ایجاد تفاوت و شکاف بین حوزه های متعدد انتخاباتی کشور، تأکید دارد؛ از این رو سه برنامه کلان و در سطح ملی را تدوین کرده و در اختیار اعضای ائتلاف قرار می دهیم.
وی افزود: «تلاش برای قانونمندسازی نظارت همگانی در جامعه و نهادینه‌سازی پاسخگویی بر مبنای حق و وظیفه دینی و ملی بودن نظارت، برای شهروندان»، «اولویت به مسائل اجتماعی و اقتصادی داخلی و تلاش برای بهبود وضعیت معیشت ایرانیان، با محور قرار دادن نهاد خانواده» و همچنین «اولویت به همگرایی نوین منطقه‌ای با محوریت فرهنگ اسلامی و تمدن ایرانی در سیاست خارجی» سه برنامه محوری ماست که به سه طرح «تأسیس مرکز ملی نظارت همگانی زیر نظر مجلس شورای اسلامی»، «تأسیس وزارت خانواده» و «تشکیل اتحادیه کشورهای وارث تمدن ایرانی (اکوتا)» می انجامد.
دبیرکل ائتلاف کاندیداهای مستقل سراسر کشور در تبین طرحهای مورد اشاره گفت: طرح تأسیس مرکز ملی نظارت همگانی ائتلاف کاندیداهای مستقل به دنبال درمان «فساد و اختلاس» است که درد این روزهای همه مردم و مسئولان دلسوز به شمار می رود و معتقدیم با متمرکز کردنِ امر نظارت در مجلس شورای اسلامی و تأسیس «مرکز ملی نظارت همگانی» هم با حذف موازی کاری ها، در بودجه عمومی صرفه جویی می شود و هم وظیفه توأمان قانون گذاری و نظارت مجلس تقویت می شود.
رمضانی خردمردی درباره طرح وزارت خانواده نیز گفت: طرح تأسیس وزارت خانواده در یک معرفی ساده یعنی «پرداخت حقوق و بیمه درمانیِ برای همه‌ بانوان ایرانی، از روز عقد رسمی به صورت مادام العمر، اما به عنوان “کارانه”، در برابر نقش مؤثری که زنان در نهاد خانواده و تولید ثروت و سرمایه انسانی ملی ایفا می کنند.
وی افزود: بر پایه این طرح، همه زنان متأهل و خودسرپرست ایرانی، به عنوان افرادی که از زمان ازدواج نقش و سهم قابل توجهی در تولید ثروت ملی در کشور دارند، با پذیرش شرایط همکاری پاره‌وقت با وزارتخانه جدیدی به نام «وزارت خانواده» و کار در حوزه مدیریت خانواده خود، دقیقاً از روز عقد و ثبت ازدواج، مشمول دریافت بیمه درمانی مادام‌العمر، حقوق معین ماهانه و حمایت‌های آموزشی می‌شوند. در مقابل، وزارت خانواده به ازای حقوق و مزایایی که به زنان همکار پرداخت می‌کند، از آنان می‌خواهد که با فراگیری آموزش‌های مورد نظر دولت، این خویشکاری و مسئولیت‌شان را به نحو مطلوب به انجام برسانند و در همکاری تنگاتنگ با معلمان، شهروندانی سالم و شایسته تحویل جامعه فردای ایران دهند.
رمضانی خردمردی درباره طرح اتحادیه کشورهای وارث تمدن ایرانی (اکوتا) نیز گفت: این طرح، به ظرفیت¬های منطقه ای حوزه تمدن ایرانی و به خدمت گیری آن برای هویت، عزت و کرامت شهروندان و بهبود زندگی و رفاه مردمان منطقه معطوف است.
وی با بیان این که ایران ما نمی‌تواند برابرِ چشم‌انداز بیست ساله به جایگاه اول اقتصادی، علمی و فناوری در سطح منطقه آسیای جنوب غربی دست یابد، افزود: آسیبها و تبعات توسعه ناپایدار در هر یک از کشور‌های منطقه، به دیگر کشورهای منطقه سرایت خواهد کرد و از جمله ناامنی و آشوب در هر کدام از این کشورها به کشورهای همسایه اش سرریز خواهد شد؛ لذا ما نمی توانیم حتی در آینده هم به اهداف سند چشم انداز برسیم، مگر این که نگاهی فراخ‌تر به منطقه و پیشرفت آن داشته باشیم.
دبیرکل ائتلاف کاندیداهای مستقل افزود: از آنجا که کشورهای منطقه، شامل همه کشورهای واقع در فلات ایران و پیرامون آن، دارای تاریخ و فرهنگی مشترک اند، با همگرایی و تشکیل یک اتحادیه نوین منطقه ای، می توانیم علاوه بر انسجام هویتی و ارتقای همکاری های علمی، آموزشی، فرهنگی، گردشگری و سیاسی، به اقتصاد خود رونق دهیم و با افزایش اشتغال و سطح رفاه شهروندانمان، به پیشرفتی پایدار دست یابیم.
رمضانی خردمردی سپس از شعار ائتلاف کاندیداهای مستقل سراسر کشور که «به سوی بهترین ایران تاریخ (۵۰ ؛ ۵۰)» تعیین شده است، رونمایی کرد و در توضیح آن گفت: با اقبال مردم به برنامه های ائتلاف، بسترهای قانونی آن در نهاد مجلس شکل خواهد گرفت و سپس، برای زمینه اجرای آن در سال ۱۴۰۰، از طریق رئیس جمهوری که برای توجه ویژه به نهاد خانواده و نقش زن در تعالی آن، آستین همت بالا بزند، مهیا خواهد شد؛ سپس با تأسیس وزارت خانواده در دولت سیزدهم، ۵۰ درصد درامد ملی به مادران و معلمان اختصاص خواهد یافت تا نسلی مترقی و متعالی پرورش دهند و همراستای آن، با بهره مندی از همه ظرفیتهای فرهنگی و تاریخی مان ـ که ۵۰ درصد آن در درون مرزهای ملی و ۵۰ درصد آن در منطقه حوزه تمدن ایرانی نهفته است ـ در ۵۰ سال اول قرن پانزدهم شمسی به یکی از هفت کشور برتر دنیا و در ۵۰ سال دوم این قرن، (در قالب اتحادیه کشورهای وارث تمدن ایرانی) به «برترین منطقه دنیا» در زمینه «سطح زندگی و اقتصاد»، «پیشرفتهای علمی و صنعتی» و «گسترش عدالت و محبت به نوع بشر» خواهیم رسید و «عصر ایران فرهنگی و تمدنی» آغاز خواهد شد.

در ادامه، محمدرضا مرادی طادی، عضو شورای مرکزی و دبیر ائتلاف کاندیداهای مستقل استان تهران در پاسخ به سؤال خبرنگار ایرنا درباره ارزیابی خود از تأیید صلاحیت‌های شورای نگهبان و شور و حال و فضای انتخاباتی کشور، گفت: متاسفانه این گونه اعمال نظارت که از سوی شورای نگهبان انجام می‌شود، شور و هیجانی لازم را باقی نگذاشته است، چرا که هر رقابتی اگر بخواهد شور و هیجانی داشته باشد، مستلزم یک رقیب قدرتمند است؛ اما زمانی که خروجی نظارت به از منظره نگاه تک بعدی به عرصه سیاست باشد و تمام طرف های درگیر حذف شوند، رقابتی وجود ندارد.

دبیرکل ائتلاف کاندیداهای مستقل استان تهران افزود: الان انتخابات ۹۸ تقریبا تبدیل به یک لیگ فوتبالی شده است که یک تیم در آن حاضر است. بنابراین تماشاچی برای تشویق به ورزشگاه نمی‌آید. اگر می‌خواهیم این شور و هیجان را برگردانیم، امیدوارم این چارچوب‌های قانونی که اعمال می‌شود، یک مقدار تسامح و تساهل و سعه صدر را هم در دستور کار باشد و این گونه نباشد بعضی از تصمیم‌ها تابعی از سلیقه‌های فردی باشد و به نقطه ای برسیم که مشارکت عمومی از دست برود که دیگر قابل برگشت نخواهد بود.

گفتنی است کاندیداهای مستقل و موافق با برنامه های محوری ائتلاف می توانند با مراجعه به وب سایت www.eatelaf.ir برای عضویت در این ائتلاف اقدام کنند.


مربوط به:،،،،،،،
فرستاده شده در ائتلاف کاندیداهای مستقل سراسر کشور،انتخابات مجلس شورای اسلامی،انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی | یک نظر


یک پاسخ برای “رونمایی از شعار ائتلاف کاندیداهای مستقل سراسر کشور: به سوی بهترین ایران تاریخ (۵۰ ؛ ۵۰)”

  1. توسط علی از لاهیجان در بهمن 14, 1398 | پاسخ

    من هوادار تشکیل اکوتا (اتحادیه کشورهای وارث تمدن ایرانی) هستم . کاش آقای خردمردی غیر از کانال تلگرامی راههای دیگری هم برای ارتباط داشت. من لاهیجانی ام . آیا در گیلان اکوتا هوادار دارد ؟

ارسال نظر


Check Google Page Rank