مطهری: حریت نمایندگان مستقل، مجلس را از تبعات رفتارهای تعصب آلود جناحی مصون می کند

1390/10/11 - 12:29

خبر اختصاصی: علی مطهری، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: آزادگی و بی پروایی نمایندگان مستقل، مجلس را از تبعات برخی رفتارهای تعصب آلود جناحی مصون می سازد.

به گزارش روابط عمومی دبیرخانه ائتلاف کاندیداهای مستقل سراسر کشور، وی در نشست با مدیران هماهنگی این ائتلاف طی گفتگویی تأکید کرد: «حریت»، «تقوا»، «عقل گرایی»، «اعتدال» و «قانون مداری» از مهم ترین شاخص های نمایندگان مستقل است که با این شرایط می توانند در هر یک از طیف های موسوم به اصولگرایان یا اصلاح طلبان حضور داشته باشند.

وی خاطر نشان ساخت: نفس حضور یک نماینده در احزاب و جریانات سیاسی، مانع از استقلال وی در مجلس نیست، لکن دقت شود که برخی رفتارها و تصمیمات حزبی و گروهی، استقلال وی را زیر سؤال نبرد.
وی با اشاره به تشکیل ائتلاف کاندیداهای مستقل سراسر کشور گفت: تأکید این ائتلاف بر بهره گیری از نامزدهایی که بر اساس فرمایش مقام معظم رهبری در پرهیز از وابستگی به منابع قدرت و ثروت تلاش می کنند، تحسین برانگیز است.
نماینده مردم تهران ادامه داد: بی تردید این گونه تشکل های سیاسی، بر رونق فضای انتخاباتی افزوده و موجب ورود کسانی به مجلس خواهند شد که با تکیه بر ظرفیت علمی و کارشناسی و شخصیتی خود می توانند در سرنوشت کشور به نحو مطلوبی تأثیرگذار باشند.

علی مطهری اظهار داشت: مجلس در حال حاضر نیازمند حضور نمایندگانی است که با شجاعت و صراحت، قدرت نقد و نظارت بر عملکرد دستگاه های اجرایی را داشته و راه فرار از قانون را با ابزارهای قانونی مسدود نمایند.
وی در خاتمه افزود: سکوت محافظه کارانه در برابر برخی تخلفات و قانون گریزی ها، منجر به پایه ریزی روشی خواهد شد که در آینده نه چندان دور، سطح رضایتمندی مردم را کاهش خواهد داد و وجهه استقلال نمایندگان ملت را نیز در برابر افکار عمومی مخدوش می کند.


مربوط به:،،،،
فرستاده شده در ائتلاف کاندیداهای مستقل سراسر کشور،ائتلاف کاندیداهای مستقل مجلس نهم | دیدگاه‌ها برای مطهری: حریت نمایندگان مستقل، مجلس را از تبعات رفتارهای تعصب آلود جناحی مصون می کند بسته هستند

متأسفم، نظرات این نوشته بسته است.


Check Google Page Rank