علی مطهری: اختیارات شورا باید افزایش یابد

1392/03/22 - 16:45

یک نماینده مجلس شورای اسلامی می گوید شورای شهر تهران نباید قائل به هیچ دیواری بین اصولگرایان و اصلاح طلبان باشد.

علی مطهری نماینده مردم تهران در مجلس در گفت و گوی با پیشرفت پرس افزود: در شورای شهر اصولگرا و اصلاح طلب در کنار هم برای آبادانی شهر فعالیت خواهند کرد زیرا بخشی از خسارت هایی که به کشور وارد شده از ناحیه افراط و تفریط ها بوده است.

مطهری با بیان اینکه احساس کردیم جامعه نیازمند یک گفتمان معتدل است و بر همین اساس اصول و مبانی ثابتی باید در ترکیب شورای شهر چهارم وجود داشته باشد، یادآور شد: هر کس این اصول را قبول داشته باشد می تواند عضوی از شورای شهر و ملت ایران باشد. شاخصه مهم شورای شهر باید اعتدال باشد تا براساس آن همه اصولگرایان و اصلاح طلبان معتدل را در خود جای دهد.

وی در مورد اختیارات شورای شهر عنوان کرد: به نظر بنده در این بخش نقص قانون وجود دارد و اختیارات شورا باید افزایش یابد شورا می تواند به اختیار مشکلات بسیاری را در شهر برطرف کند.
مطهری افزود: نگاه ما به شورای شهر نگاه سیاسی نیست بیشتر نگاه مدیریت شهری داریم و در انتخاب کاندیداها مسئله آشنایی با مسائل شهری، شهرسازی، امور فرهنگی و حمل و نقل را مورد توجه قرار دادیم.

وی با بیان اینکه کاندید مشخصی به عنوان شهردار برای خود در نظر نداریم گفت: عملکرد شهرداری را خوب ارزیابی می کنم و به نظر بنده شهرداری توانسته در این دوره خوب عمل کند.

مطهری در مورد افزایش تعداد نمایندگان شورای شهر تهران گفت: افزایش تعداد خوب است اما با توجه به اینکه حوزه تهران و شهر ری خیلی وسیع است انتخاب ۳۱ نفر برای مردم مشکل است اگر این انتخاب به شکل منطقه ای در بیاید خیلی بهتر است و انتخاب برای مردم راحت تر است که البته این هم نیاز به اصلاح قانون دارد.


مربوط به:،
فرستاده شده در اخبار،انتخابات شوراها،شوراهای چهارم | بدون نظر

ارسال نظر


Check Google Page Rank