پزشکیان: فضای انتخابات مجلس نهم باید نسبت به دوره هشتم بازتر باشد

1390/11/08 - 19:27

یک عضو فراکسیون خط امام (ره) مجلس گفت: هیچ‌ کس حق ندارد افکار و سلایق خود را عین دین و قانون بداند و با عینک بدبینی جریان مقابل را قلع و قمع کند.

مسعود پزشکیان در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: طیف‌های مختلف اصلاح طلبان نظرات متفاوتی نسبت به حضور یا عدم حضور در انتخابات دارند و هیچ گروه اصلاح‌طلبی به صورت حزبی وارد عرصه انتخابات نشده است.

وی با تاکید بر بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر جذب حداکثری افزود: فضای انتخابات مجلس نهم نسبت به دوره هشتم باید بازتر باشد.

وی با بیان این‌ عقیده که « در این دوره طیف‌ها و احزاب مختلف حضور نیافته‌اند» تاکید کرد: بهتر است با قدری اغماض اجازه حضور جریان‌ها و سلایق سیاسی مختلف داده شود. ردصلاحیت برخی چهره‌های سرشناس اصولگرا در هیات‌های اجرایی آن هم به دلایلی که مطرح کردند، غیرقابل قبول بود. وقتی برخی چهره‌های اصولگرا به این بهانه ردصلاحیت می‌شوند، تکلیف کاندیداهای اصلاح طلب معلوم است.

این عضو فراکسیون اقلیت مجلس ابراز عقیده کرد: به دلیل شفاف نبودن برخی شاخص‌های تایید یا رد صلاحیت کاندیداها بعضا مشاهده می‌شود افرادی تایید صلاحیت شده‌اند که در مورد این کاندیداها ابهام وجود دارد.

وی تاکید کرد: در شرایطی که ایران تحت سخت‌ترین فشارهای سیاسی و اقتصادی قرار دارد، باید در داخل وحدت و هماهنگی را افزایش داد. اگر هیچ جریان سیاسی کوتاه نیاید، کشور و نظام ضرر خواهد کرد.

وی مقبولیت و مشروعیت را از اصول پیروزی جریان‌های سیاسی در انتخابات دانست و تاکید کرد: اگر جریان سیاسی با این رفتارها سعی در مشارکت حداقلی مردم در انتخابات داشته باشد باید این را بداند که پیروزی با ۱۰ یا ۲۰ درصد آراء اصلا خوب نیست و قطعا به ضرر نظام تمام می‌شود.

 

 


مربوط به:،،،،
فرستاده شده در انتخابات مجلس شورای اسلامی،انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی | بدون نظر

ارسال نظر


Check Google Page Rank