حاشیه های چهارمین روز نامنویسی انتخابات ۹۰

1390/10/06 - 16:09

 چهارمین روز نام نویسی از داوطلبان نمایندگی نهمین دوره مجلس شورای اسلامی در ستاد انتخابات کشور نویدبخش آن بود که انتخابات پرشوری در پیش است؛ چرا که چهره هایی با نگاه و گرایش سیاسی مختلف با نام نویسی، آمادگی خود را برای حضور در میدان رقابت انتخاباتی اعلام کرده اند.

 ** به گزارش خبرنگاران سیاسی ایرنا، تا ساعت ۱۲ ظهر امروز ۱۴۲۲ نفر در کل کشور با نام نویسی در ستاد انتخابات کشور و ۲۰۷ حوزه انتخابیه، داوطلبی خود برای نمایندگی مجلس نهم اعلام کردند. این آمار را رییس ستاد انتخابات کشور در جمع خبرنگاران اعلام کرد. سید صولت مرتضوی گفت که افراد با سلیقه های مختلف سیاسی برای انتخابات مجلس نام نویسی کرده اند.

** حضور نمایندگان احزاب و گروه های سیاسی از گرایش های مختلف ویژگی متمایز رفت و آمدها به ستاد انتخابات کشور در روز جاری به منظور ثبت نام بود و با توجه به باقی ماندن سه روز به پایان مهلت ثبت نام از آن حکایت داشت که رقابت پرشوری در انتخابات ۱۲ اسفندماه شاهد خواهیم بود.

** پایبندی به قانون اساسی، التزام به ولایت فقیه، حفظ ارزش ها و دستاوردهای انقلاب اسلامی، ساماندهی وضعیت اقتصاد کشور و اشتغال جوانان از مواردی بود که اکثر داوطلبان بر روی آن تاکید داشتند و کمک به دولت برای اشتغالزایی را اولویت مجلس نهم عنوان می کردند.

** حضور نمایندگان دوره های قبل مجلس شورای اسلامی به خصوص نمایندگان دوره پنجم و ششم برای نام نویسی در دوره نهم جالب توجه بود.

** حضور روحانیون و ایثارگران دوران دفاع مقدس از دیگر جلوه های فرایند نام نویسی در روز جاری بود.

** برخی از داوطلبان نیز که خبرنگاران آن ها را نمی شناختند به شوخی می گفتند چطور شما مرا نمی شناسید من مدیر سرشناس سیاسی کشور بودم و هستم! برخی نیز از پاسخ به خبرنگاران خودداری می کردند.

** یک عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی از جمله افرادی بود که با حضور در ستاد انتخابات نام نویسی کرد. وی با استناد به آمار بالای ثبت نام داوطلبان نمایندگی، پیش بینی مشارکت بیش از ۶۰ درصدی مردم در انتخابات ۱۲ اسفندماه را داشت و می گفت که اصلاح طلبان نیز در این دوره از انتخابات اگرچه لیست مستقل نمی دهند اما حضور پررنگی خواهند داشت.

** ساعتی بعد یک عضو شورای مرکزی حزب مردمسالاری نظر متفاوتی در جمع خبرنگاران مطرح کرد مبنی بر این که احتمال ارایه لیست مستقل از سوی این حزب اصلاح طلب وجود دارد. این نماینده مجلس هشتم افزود: قهر کردن برای نهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی معنایی ندارد و اصلاح طلبان باید پرشور در این انتخابات شرکت کنند.

** سخنان یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نیز در نوع خود جالب توجه بود. وی پس از نام نویسی به خبرنگاران گفت: نمایندگان مجلس نباید نمایندگی را شغل دوم خود محسوب کنند بلکه باید بیشترین زمان خود را در جلسات کمیسیون ها بگذارند و با کار تحقیقاتی تصمیم گیری کنند.

** یک عضو جامعه روحانیت مبارز نیز پس از نام نویسی در انتخابات گفت: مردم حضور حداکثری در انتخابات مجلس نهم خواهند داشت.

** یکی از مدیران کل سابق وزارت کشور در دوره دولت نهم نیز برای نمایندگی مجلس اعلام آمادگی و نام نویسی کرد. او دل پری هم داشت از مشکلات خانه ملت. وی گفت: 'ضعف اصلی مجلس و نمایندگان دوره های گذشته و فعلی مجلس این بوده است که نمایندگان به خاطر داشتن دید محلی و منطقه ای از ارائه برنامه های استراتژیک برای کشور غافل شده اند.'

** یک نماینده مجلس هشتم بعد از نام نویسی در انتخابات ۹۰، گفت: امروز دغدغه مردم اقتصاد است و نمایندگان مجلس نیز باید با تعامل و همکاری بیشتر با دولت در جهت حل مسایل و مشکلات تلاش کنند.

** یک نماینده دوره های پنجم و ششم مجلس نیز در حاشیه ثبت نام برای اعلام داوطلبی نمایندگی مجلس گفت: اصلاح طلبانی که واقعا انقلابی هستند و دوران انقلاب و جنگ تحمیلی را لمس کرده اند در انتخابات حضور پیدا خواهند کرد.

** ثبت نام از داوطلبان نهمین دوره مجلس شورای اسلامی از سوم دی ماه آغاز شده و تا ساعت ۱۷ روز جمعه ( نهم دی ماه) ادامه خواهد داشت.


مربوط به:،،
فرستاده شده در اخبار | بدون نظر

ارسال نظر


Check Google Page Rank