جوانان در انتخابات آتی شورای شهر نقش پررنگی خواهند داشت

1396/01/28 - 09:49

یکی از بحث‌هایی که در بین برخی از جوانان مجرب وجود دارد این است که حداقل افراد متقاضی ؛ دارای چندین سال مثلاً ۵ سال سابقه مدیریتی بتوانند در لیست قرار بگیرند.

 رضا نقی پور یکی از فعالان اجتماعی اصلاح طلب در گفتگویی در پاسخ به این سوالی در مورد تصمیم شورای عالی سیاست گزاری اصلاح طلبان  برای استفاده از جوانان در لیست شورای شهر اظهار کرد:شورای عالی سیاستگزاری اصلاح طلبان متشکل از جمعی از مدیران ارشد ودبیران احزاب و نیز یکسری چهره های شاخص این جریان است و این شورا پس از بررسی های خود که حاصل جلسات مختلف بوده ظاهراً به این نتیجه رسیده اند که حدود سی درصد از ترکیب لیست را جوانان مشخصاً زیر ۴٠ سال تشکیل بدهند.
وی افزود: شورای عالی بدین منظور یک سری شاخص ها و معیارهایی برای ورود تدوین کرده که افراد واجد شرایط در صورت کسب امتیازهای لازم و داشتن شرایط مشروحه میتوانند گزینش وانتخاب شوند.
 نقی پور در مورد معیارهای احتمالی انتخاب افراد برای قرار گرفتن در لیست اصلاح طلبان تاکید کرد: داشتن وجهه غالب اصلاح طلبی که برای دوستان محرزشود، داشتن مدرک تحصیلی بالاومعتبر؛ داشتن سوابق مدیریتی مخصوصاً در حوزه شهری، داشتن سوابق پژوهشی، وابستگی به احزاب و نهادهای سیاسی وتشکیلاتی و شناخته شدن فرد مربوطه ؛ از عمده ترین این معیارها محسوب می شود.

وی در پاسخ به این سوال که آیا صرف داشتن فعالیت سیاسی و مدنی برای ورود به لیست شورای شهر کافی است گفت: خیر. یکی از بحث‌هایی که در بین برخی از جوانان مجرب وجود دارد این است که حداقل افراد متقاضی ؛ دارای چندین سال مثلاً ۵ سال سابقه مدیریتی بتوانند در لیست قرار بگیرند. فردی که در مسند امور قرار می‌گیرد باید آشنا به حداقل مسائل مدیریت اجرایی و سیاست گزاری باشد و بتواند از عهده برخی امور بر آید. متاسفانه با توجه به مشکلاتی که در گذشته جریان اصلاح طلبی وجود داشته و بهای لازم به جوانان داده نشده و نیز کادرسازی و جانشین پروری صورت نپذیرفته این باعث شده یک خلأ عظیم مدیریتی و آینده نگری صورت بگیرد و به محض ایجاد یک روزنه ای همه جوانان عزیز و لو آن کسی که حتی یک ماه سابقه اجرایی ومدیریتی نداشته انتظار وتوقع در لیست قرار گرفتن داشته باشد که این امر به لحاظ هویتی و ماهیتی و نیز از نظر مدیریتی و تشکیلاتی چیز خوبی نیست. در حالیکه پیش بینی می شود جوانان در انتخابات آتی شورای شهر نقش پررنگی ایفا کنند.
 این فعال اصلاح طلب در مورد احتمال تغییر سازوکار و مکانیسم شورای عالی نیز یادآور شد: با شناختی که بنده از تک تک اعضای محترم آن شورا دارم قطع یقین بدانید همه آنها مصوبات و مقررات و مر قانون را رعایت خواهند کرد تا حقی از کسی ضایع نگردد.و مطمئناً هیچ یک از افراد شورا تحت تأثیر برخی سفارشات و توصیه ها قرار نخواهند گرفت وسعی ایشان نیز بر این است.


مربوط به:،
فرستاده شده در اخبار،انتخابات شوراها،شوراهای پنجم | بدون نظر

ارسال نظر


Check Google Page Rank