بررسی طرح شفافیت منابع مالی تبلیغات و فعالیت‌های انتخاباتی در کمیسیون شوراها

1398/10/02 - 18:42

 سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها از بررسی طرح دو فوریتی شفافیت منابع مالی تبلیغات و فعالیت‌های انتخاباتی در انتخابات مجلس شورای اسلامی در جلسه امروز این کمیسیون و تصویب آن خبر داد.
اصغر سلیمی در گفت و گو با ایسنا ضمن تشریح جلسه امروز کمیسیون امور داخای کشور و شوراها، بیان کرد: از آنجایی در جلسه علنی روز گذشته مجلس دو فوریت طرح شفافیت منابع مالی تبلیغات و فعالیت های انتخاباتی مجلس به تصویب رسید، این طرح در دستور جلسه امروز کمیسیون قرار گرفت تا جزئیات آن بررسی شود.

وی در ادامه اظهار کرد: در جلسه امروز هشت تن از نمایندگان طراح این طرح حضور یافته و ابهاماتی که در بدخی از مواد و تبصره های آن وجود داشت برطرف و در نهایت به تصویب اعضای کمیسیون رسید. شفافیت در منابع مالی انتخاباتی در طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی قبلا نیز بررسی شده بود اما آن طرح به نتیجه نرسید.

نماینده مردم سمیرم در مجلس تصریح کرد: یکی از اعضای شورای نگهبان نیز در جلسه حضور داشت و نکات لازم مورد بحث و بررسی قرار گرفت و این طرح فردا در صحن نیز مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

وی در ادامه تاکید کرد: با توجه به حضور نماینده شورای نگهبان در جلسه بررسی این طرح و تامین نظر شورای نگهبان، به نظر می رسد در صورتی که صحن علنی مجلس به این طرح رای مثبت دهند، اجرایی طرح به این دوره از انتخابات مجلس برسد.


مربوط به:،
فرستاده شده در اخبار | بدون نظر

ارسال نظر


Check Google Page Rank