بررسی صلاحیت داوطلبان نمایندگی امروز در هیات‌های اجرایی پایان می‌یابد

1390/10/19 - 12:11

رییس ستاد انتخابات استان تهران گفت: دشمن به بحث قومیت‌ها امید بسته که طی آن بخواهد خدای نکرده اقدامات خلاف قانون و ضوابط انجام دهد.

به گزارش ایسنا، صفرعلی براتلو صبح امروز در یک نشست خبری با بیان این‌که «انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی آزمون بزرگ برای مدیران، مجریان و ملت شهیدپرور ایران اسلامی است»، گفت: ان‌شاء‌الله همگی از این امتحان سربلند و موفق بیرون خواهیم آمد.

وی افزود: خوشبختانه جمهوری اسلامی ایران این افتخار را دارد که در طول عمر پربرکت انقلاب اسلامی موفق شده است ۲۹ انتخابات را برگزار کند و حتی در شرایط سخت چون جنگ تحمیلی اجازه نداده است که برگزاری انتخابات به تاخیر بیفتد و این موضوع سند افتخاری برای جمهوری اسلامی ایران قلمداد می‌شود.

رییس ستاد انتخابات استان تهران با اشاره به برگزاری سی‌امین انتخابات در طول انقلاب اسلامی در ۱۲ اسفند ماه سال جاری گفت: با وجود این‌که تبلیغات زهرآگین دشمنان و مخالفان و معاندان را شاهد هستیم و نظام مقدس جمهوری اسلامی مظلوم واقع شده است دموکراسی واقعی در کشور ما ایجاد شده است.

براتلو همچنین گفت: در کشورهای همسایه خودمان شاهد هستیم که عملا انتخابات در کار نیست و دموکراسی و آزادی که مدنظر است وجود ندارد. حتی در برخی کشورهای همسایه ما که مورد حمایت آمریکایی‌ها هستند خانم‌ها حق رای ندارند و در مساله بیداری اسلامی نیز شاهد بودیم که چه کسانی از دیکتاتوران حمایت کردند و همچنین دیدیم که این بیداری اسلامی رسوایی بزرگی برای آمریکا بود.

وی در ادامه تاکید کرد: در جمهوری اسلامی که دموکراسی واقعی در آن برقرار است شاهد هستیم که فرآیند انتخابات توسط خود مردم انجام می‌شود چراکه هیات‌های اجرایی که ‌در تمام شهرستان‌ها تشکیل شده‌اند متشکل از ۳۰ نفر از معتمدین مردم هستند.

وی با اشاره به وجود شش هزار شعب رای اظهار کرد: در انتخابات گذشته دشمن تلاش کرد تا القا کند تقلبی صورت گرفته، ولی مردم بعد از بررسی‌هایشان و توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری و با توجه به توهین‌هایی که به ارزش‌های ما شد حماسه به یاد ماندنی چون ۹ دی را آفریدند و در این راستا وظیفه اصحاب رسانه بسیار سنگین است و باید اهمیت انتخابات را تا پایین‌ترین مردم جامعه اطلاع رسانی کند.

رییس ستاد انتخابات استان تهران در ادامه این نشست خبری با اشاره به بحث بررسی تایید صلاحیت‌ها در هیات‌های اجرایی اظهار کرد: بررسی احراز صلاحیت‌ داوطلبان در هیات‌های اجرایی آغاز شد و مراجع چهار گانه نیز نظرات خود را علام کردند و امروز آخرین مهلتی است که طی آن هیات‌های اجرایی به وظیفه خود عمل خواهند کرد. پس از این داوطلبان چهار روز مهلت دارند شکایات خود را اعلام کنند که این شکایات مجددا در هیات‌های نظارت بررسی می‌شود و نتیجه اخذ شده در هیات‌های نظارت نیز به داوطلبان اعلام خواهد شد.

براتلو همچنین در خصوص بحث انتخابات رایانه‌ای نیز گفت: ما پیشنهاد خود را برای برگزاری انتخابات رایانه‌ای در شهرستان پاکدشت به وزارت کشور ارایه داده‌ایم که باید این پیشنهاد بررسی شود و به هر صورت در استان تهران آمادگی برگزاری انتخابات رایانه‌ای را داریم و همه زیر ساخت‌های لازم برای این کار فراهم شده است.

وی همچنین اظهار کرد: طبق قانون تغییر حوزه‌های انتخابی توسط داوطلبان بدون اشکال است.

براتلو در ادامه در پاسخ به این سوال که چه تمهیداتی در جهت نظارت کامل بر عملکرد داوطلبان برای این که خارج از زمان تبلیغات اقدامی نداشته باشند لحاظ شده گفت: ما از مدت‌ها قبل در تمام شهرستان‌ها اقدامات لازم در این راستا را انجام دادیم و این موضوع را رصد می‌کنیم و اگر جایی تبلیغات زودهنگامی صورت بگیرد این موضوع جرم است که طبق قانون با آن برخورد خواهد شد. خواهش ما نیز این است که داوطلبان و طرفدارانشان اخلاق انتخاباتی را رعایت کنند.

براتلو در ادامه همچنین بحث قومیت‌ها را از جمله مسایل مورد توجه از سوی دشمنان عنوان و اظهار کرد: دشمن به بحث قومیت‌ها امید بسته که طی آن بخواهد خدای نکرده اقدامات خلاف قانون و ضوابط انجام دهد. خود کاندیدا‌ها باید نظارت داشته باشند و در چارچوب قانون اقدامات لازم را انجام دهند و در این مسیر باید جلوی کسی که خلاف قانون عمل می‌کند گرفته شود و قطعا نیز مردم نمی‌توانند موضوع را تحمل کنند.

وی در ادامه در پاسخ به این سوال که آیا از وجود تخلف در طول ثبت‌ نام‌ها به شما گزارشی شده است یا نه گفت: بله گزارش تخلف داشته‌ایم البته انتظار نداشتیم که تخلفی در این حد وجود داشته باشد. این گلایه‌مندی را داشتیم ضمن این‌که باید بگویم هیات‌های اجرایی تخلفات را در تصمیم‌گیری‌های خود لحاظ می‌کنند.

براتلو همچنین در پاسخ به این سوال که تاکنون چند درصد ثبت نام کنندگان تایید صلاحیت شدند پاسخ نداد و در ادامه گفت: تمامی اقلیت‌های دینی ثبت نام کننده در استان تهران تایید صلاحیت شدند.


مربوط به:
فرستاده شده در اخبار | بدون نظر

ارسال نظر


Check Google Page Rank