معاون حزب موتلفه اسلامی: نامزدهای اصولگرا به کانون‌های قدرت و ثروت متصل نباشند!

1390/09/22 - 11:26

معاون امور بین‌الملل حزب موتلفه اسلامی گفت: عاشورا نتیجه زاویه پیدا کردن دولت‌های اسلامی از آرمان‌های انقلاب و رهبری الهی است.

به گزارش ایلنا، حمیدرضا ترقی در جمع حامیان ولایت شهر نیشابور به بررسی خطرناکترین آفت جامعه اسلامی در دوران امام حسین(ع) پرداخت و اظهار کرد: ویژگی‌های پدید آمده در جامعه دوران حاکمیت یزید، دفعتاً پدید نیامد بلکه فرآیندی را طی کرد که عبرت‌آموز است، در این فرآیند، ابتدا جایگاه رهبری را در جامعه اسلامی تنزل دادند و معیارهای الهی در تعیین رهبری عدول شد و سپس کارگزاران منصوب و منتخب برای اداره امور جامعه صلاحیت و شایستگی خود را از دست دادند و مجاری امور جامعه اسلامی از دست اسلام شناسان خارج شد، حدود الهی معطل و ارزش‌های اسلامی به فراموشی سپرده شد و فساد اقتصادی و اجتماعی و انحراف فرهنگی جامعه را فرا گرفت و شکم مردم از حرام پُر شد و دین و اعتقادات مردم سست و متزلزل و دنیاطلبی آن‌ها را فرا گرفت.

ترقی با اشاره به خطبه امام حسین(ع) در جمع نخبگان و خواص مکه و شهرهای اسلامی تحت عنوان امر به معروف گفت: به همین خاطر است که امام حسین(ع) ریشه تمام این انحرافات در جامعه اسلامی را خارج شدن مجاری امور از دست اسلام شناسان می‌دانند.

معاون امور بین‌الملل حزب مؤتلفه اسلامی با اشاره به تغییراتی که در نظام ارزشی جامعه ایران بعد از جنگ پدید آمد، گفت: طبق پژوهش انجام شده توسط دانشگاه شهید بهشتی علت افول ارزش‌های اسلامی و دینی در جامعه طی سا‌ل‌های ۶۸ تا ۷۴، فاصله گرفتن دولت از ارزش‌های دینی و اولویت دادن به توسعه اقتصادی بدون عدالت و ارزش‌ها بوده و همین زاویه پیدا کردن دولت با آرمان‌های انقلاب اسلامی، دولت بعدی را بسوی تحکیم سکولاریزم و لیبرالیسم سوق داد تا آنجا که هزاران شبهه نسبت به دین و باورهای مردم ایجاد کرده و جامعه را بسوی همان انحراف سبک صدر اسلام سوق دادند، ولی رهبری انقلاب و متدینین و دلسوزان انقلاب با حرکتی دقیق و حساب شده مسیر انقلاب را به آرمان‌های امام و رهبری برگرداندند، و اگر همان راه ادامه می‌یافت جامعه اسلامی ما در کمتر از ۴۵ سال به سرنوشت جامعه زمان امام حسین(ع) دچار می‌شد و این نعمت رهبری و ولی فقیه بود که مانع چنین انحرافی در جامعه اسلامی ما شده است.

این نماینده دوره پنجم مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: اگر تصمیم سازان و تصمیم‌گیرندگان و قانون‌گذاران و مجریان قانون در جامعه اسلامی از دست اسلام شناسان خارج شود، بزرگترین خطر گریبان جامعه اسلامی را خواهد گرفت.

ترقی با اشاره به آیه "تلک الایام نداولها بین الناس" در قرآن کریم، افزود پیروزی و شکست برای رقبای انتخاباتی در جامعه طبیعی است و خداوند مقدر کرده که قدرت بین جریان‌ها و افراد دست بدست شود تا موقعیت اهل ایمان با امتحان مشخص شده و ثابت قدمان در دین و ارزش‌ها شناخته شوند.

وی با بیان این‌که «امروز رقابت بین سه گفتمان صورت خواهد گرفت» افزود: گفتمان اصول‌گرایی که بدنبال تحقق جامعه نمونه اسلامی است، گفتمان اصلاح‌طلبی که بدنبال تحقق جامعه مدنی است و گفتمان مکتب ایرانی که بدنبال تحقق جامعه ایرانی است.

این عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی با تأکید بر این‌که «مردم در برابر فتنه‌ها واکسینه شده و از بصیرت خوبی نسبت به جریانات سیاسی برخوردار شده‌اند» افزود: رقابت سالم در بین نیروهای معتقد به نظام، انقلاب، اسلام و قانون اساسی میسر خواهد بود و چرخش قدرت باید فقط در بین نیروهای پایبند به اصول و آرمان‌های انقلاب صورت گیرد تا روز به روز جامعه اسلامی‌تر شود.

ترقی رعایت تقوای جمعی سیاسی را برای صیانت از جامعه اسلامی ضروری و جذب حداکثری را در میان کسانی ضروری دانست که در عقیده و رفتار و بینش سیاسی با نظام هماهنگ هستند.

وی با تبیین توانایی‌های قدرت دفاعی و الکترونیکی و نظامی ایران در شرایط کنونی، کنترل و تصاحب هواپیمای جاسوسی آمریکا توسط لشگریان ایران را بزرگترین پیروزی ایران در جنگ الکترونیک با آمریکا و شکست جبران‌ناپذیری برای آن کشور دانست و تأکید کرد: در چنین شرایط حساس و مهمی که کشور با آن روبروست اصولگرایان باید نمایندگانی را برای مجلس معرفی کنند که نه تنها توان رویارویی با چالش‌های سیاسی و اقتصادی و اجتماعی کشور را داشته باشند بلکه به کانون‌های قدرت و ثروت متصل نبوده و آزاد و مستقل و بدون وامدار شدن بتوانند اعمال حق حاکمیت مردم را بخوبی به انجام رسانند.

معاون امور بین‌الملل حزب مؤتلفه اسلامی سپس به سوالات حاضرین در زمینه وحدت اصول‌گرایان و استراتژی جریان‌های سیاسی رقیب در انتخابات و اشغال سفارت انگلیس و عملکرد دولت در سیاست خارجی، پاسخ گفت.


مربوط به:،،
فرستاده شده در اخبار | بدون نظر

ارسال نظر


Check Google Page Rank