مطهری پس از ثبت نام در انتخابات مجلس: شرایط کشور به کسانی در شرایط بنده نیاز دارد

1394/10/02 - 12:42

شرایط کشور به کسانی در شرایط بنده نیاز داردنماینده مردم تهران در مجلس گفت: باید تلاش کنیم تا نمایندگان خوشفکر و غیروابسته که وامدار شخص یا گروهی نیستند به مجلس راه یابند.

علی مطهری پس از ثبت‌نام در انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: با خودم کلنجار رفتم و بارها ارزیابی کردم که آیا در این دوره شرکت داشته باشیم یا نه! احساس کردم شرایط کشور به گونه‌ای است که هنوز به کسانی در شرایط بنده نیاز دارد. گرچه حقیقتاً بعد از هشت سال نمایندگی خسته شده بودم و انگیزه کمتری پیدا کردم اما با ارزیابی شرایط کشور در نهایت به این نتیجه رسیدم که در انتخابات مجلس شرکت کنم.

 

وی در توضیح صحبت‌هایش ابراز عقیده کرد: شرایط کشور ما هنوز به حالت عادی بازنگشته است. هم سیاست خارجی و موقعیت آن در دنیا و هم سیاست داخلی‌مان به شرایط عادی بازنگشته است لذا لازم است تلاش کنیم تا این شرایط عادی شود.

این نماینده مجلس همچنین گفت: اگر مجلسی به صورت واقعی تشکیل شود و نماینده واقعی ملت در آن حضور یابد خیلی کارها مطابق قانون اساسی انجام می‌گیرد. باید تلاش کنیم تا نمایندگان خوشفکر و غیروابسته که وامدار شخص یا گروهی نیستند به مجلس راه یابند و به دو وظیفه اصلی خود یعنی قانون‌گذاری و نظارت بر اجرای قانون به درستی رسیدگی کنند.

وی ادامه داد: لازم است تحولاتی هم در آیین‌نامه داخلی مجلس و هم در مدیریت آن صورت گیرد.

مطهری در پاسخ به سوالی درباره احتمال ردصلاحیتش گفت: من خودم دلیلی برای آن نمی‌بینم. آنچه که گفتم و آنچه که نوشتم مطابق قانون بوده است حالا اینکه رد صلاحیتم کنند یا نه نمی‌دانم. قاعدتاً در صورت رد صلاحیت، هر کسی اعتراض می‌کند.

وی افزود: اگر رد صلاحیت شوم اعتراض خواهم کرد، اما التماس نمی‌کنم. اگر این اتفاق بیفتد حجت بر من تمام می‌شود و پاسخی به مردم خواهد بود که اصرار می‌کنند در انتخابات حضور داشته باشم.

این نماینده فعلی مجلس با اشاره به ائتلاف‌های پیش‌روی جناح‌های سیاسی کشور اظهار کرد: صحبت‌هایی درباره ائتلاف شده است. خیلی‌ها می‌خواستند اسم من در لیست‌شان باشند. من هم اصراری ندارم که در لیستی نباشم، چراکه اعتقاد دارم دسته‌بندی‌ها بیش از آنکه در مبانی فکری ریشه داشته باشند در روابط آدم‌ها ریشه دارد و اینگونه دسته‌بندی‌ها اصالتی ندارد.هر گروهی که بخواهد اسم من در لیست‌شان باشد من مانع نخواهم شد.

وی افزود: خودمان لیستی به نام صدای ملت ارائه خواهیم داد و در گروه دیگری به نام ائتلاف مستقلان و معتدلان از من خواسته‌اند که نام من در فهرست آنها باشد.

مطهری در ارتباط با نامه اخیرش به رئیس قوه قضاییه گفت: در نامه‌ای که به صادق لاریجانی نوشته‌ام به وظیفه مجلس خبرگان اشاره کردم. در قانون اساسی یکی از وظایف مجلس خبرگان نظارت بر بقای شرایط رهبری در شخص رهبر تعیین شده است. بنابراین قطعا مجلس خبرگان می‌تواند و باید بر رهبری و نهادهای زیرمجموعه رهبری نظارت کند.

وی همچنین گفت: ترکیب شورای نگهبان به نسبت قبل بهتر است. افرادی خوشفکرتر وارد شورای نگهبان شدند. بر همین اساس فکر می‌کنم اتفاقات بهتری رخ خواهد داد.همچنین با توجه به افرادی که تاکنون در انتخابات مجلس ثبت‌نام کرده‌اند و قرار است ثبت‌نام کنند فکر می‌کنم مجلس آینده مجلس بهتری خواهد بود و طبیعی است که با حضور آنها کارهای بهتری انجام خواهد شد و تکصدایی وجود نخواهد داشت.


مربوط به:،،
فرستاده شده در ائتلاف کاندیداهای مستقل سراسر کشور | بدون نظر

ارسال نظر


Check Google Page Rank