شمارش ۱۲۰ دقیقه ای کل آرا در ۱۵۰ شهر کشور

1396/01/20 - 18:59

محمودی شاه‌نشین با تاکید بر برون خط بودن (آف لاین) دستگاههای الکترونیکی شمارش آرا اظهار کرد: این دستگاهها به هیچ خط اینترنتی و ارتباطی متصل نیست و به این دلیل کسی نمی تواند به آن نفوذ یافته و یا آن را هک کند.

محمد محمودی شاه‌نشین، عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با میزان با تاکید بر برون خط بودن(آف لاین) دستگاههای الکترونیکی شمارش آرا اظهار کرد:  این دستگاهها به هیچ خط اینترنتی و ارتباطی متصل نیست و به این دلیل کسی نمی تواند به آن نفوذ یافته و یا آن را هک کند.

وی ادامه داد: دستگاههای الکترونیکی شمارش آرا از زمان شروع انتخابات به صورت آف لاین است تا پایان شمارش و هیچ ارتباط اینترنتی از این دستگاهها برقرار نمی شود و انتقال داده ها از فرمانداری ها به وزارت کشور با خطوط اینترنتی نیست و با شبکه  خاص اختصاصی است که مخابرات در اختیار وزارت کشور قرار داده است و هیچکسی به این خطوط دسترسی ندارد.

محمودی شاهنشین در پاسخ به این سوال که با وجود این دستگاه  نتایج شمارش آرا در تهران و شهرهای بزرگ چه زمانی اعلام می شود، اذعان داشت: در تهران که انتخابات شوراها مانند سنوات گذشته شمارش می شود و به طبع همان میزان زمان، بیشتر و یا کمتر برای شمارش آرا نیاز است اما در ۱۵۰ شهری که بصورت الکترونیکی انجام می شود،  انتظار داریم در حدود ۲ تا۳ ساعت بعداز اتمام زمان رای گیری بتوان نتایج را اعلام کرد.

 رییس هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در پاسخ به این سوال که آیا میان انتخابات  میان دوره ای مجلس هم الکترونیکی برگزار می شود یا خیر، اظهار داشت: فقط انتخابات شوراها به صورت الکترونیکی برگزار می شود.

وی درباره اینکه دستگاه ها ساخت داخل هستند یا در کشور دیگری طراحی و تولید شده اند، گفت: طبق آنچه من از این وزارت کشور شنیده ام برخی از قطعات این دستگاه ها وارداتی هستند اما بخش عمده سخت افزار و نرم افزار  این دستگاه در داخل کشور طراحی و تولید شده است.


مربوط به:،
فرستاده شده در اخبار،انتخابات شوراها،شوراهای پنجم | بدون نظر

ارسال نظر


Check Google Page Rank