زمان اعلام نتایج نهایی بررسی صلاحیت کاندیداهای انتخابات شوراها / ۱۶ خرداد

1400/03/09 - 12:25

رئیس هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها گفت: نتایج بررسی نهایی صلاحیت کاندیداهای شوراها در هئیت مرکزی نظارت ۱۵ خرداد ماه سال جاری به وزارت کشور اعلام خواهد شد.

به گزارش خانه ملت، سید حمیدرضا کاظمی به زمان اعلام نتایج نهایی احراز صلاحیت کاندیداهای شوراها اشاره کرد و گفت: نتایج بررسی نهایی صلاحیت کاندیداهای شوراها در هیئت مرکزی نظارت ۱۵ خرداد ماه سال جاری به وزارت کشور اعلام خواهد شد و پس از آن روز شانزدهم به فرمانداری‌ها ابلاغ و به نامزدهای انتخابات اعلام می‌شود.

وی افزود: تبلیغات انتخابات شوراهای شهر از روز ۲۰ خرداد ماه آغاز خواهد شد.

رئیس هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها تاکید کرد: پرونده افرادی که به صلاحیت خود اعتراض کردند بررسی خواهد شد؛ لذا کارگروهی را در هیأت مرکزی نظارت مستقر کردیم تا به پرونده‌های داوطلبان رسیدگی کنند در واقع نمایندگان دستگاه‌ها و مراجع قانونی هستند که پرونده‌ها را بررسی می‌کند.

کاظمی خاطرنشان کرد: اگر اعتراض کاندیداها مربوط به احکام قضائی باشد و حکم برائت پیوست اعتراض کرده باشند کارگروه بررسی خواهد کرد و در صورت صحت، مورد تأیید قرار می‌گیرند؛ ضمناً اگر افرادی مراجع قانونی آن‌ها را رد کرده باشند کارشناسان مجدداً نظر مراجع را اخذ خواهند کرد و آنها نیز مستندات را به هیئت نظارت تحویل می‌دهند تا تصمیم‌گیری نهایی صورت گیرد.
منبع: ایمنا


مربوط به:،،،،،
فرستاده شده در انتخابات شوراها،شوراهای ششم | بدون نظر

ارسال نظر


Check Google Page Rank