ثبت طلاق سهمیه‌بندی شد (+ جدول سهمیه استانی طلاق!)

1398/11/05 - 13:40

ثبت طلاق سهمیه‌بندی شد (+جدول)اعمال محدودیت ثبت طلاق از امروز (شنبه) مورخ ۱۳۹۸/۱۱/۵ در دفاتر طلاق سراسر کشور اجرا می‌شود.

علی مظفری رییس کانون سردفتران ازدواج و طلاق در گفت‌وگو با ایسنا، از اعمال محدودیت ثبت طلاق از امروز(شنبه) مورخ ۱۳۹۸/۱۱/۵ در دفاتر طلاق سراسر کشور خبر داد.

اعلام تعداد سهمیه مجاز دفاتر طلاق جهت ثبت طلاق به تفکیک استان های سراسر کشور در هر سال به شرح زیر است:

مظفری پیش تر در این باره به ایسنا گفته بود: در اجرای سیاست‌های قوه قضاییه در مبارزه با فساد به تقاضای کانون سردفتران ازدواج و طلاق و موافقت سازمان ثبت با بخشنامه ریاست قوه قضاییه جهت ثبت طلاق در هر یک از دفاتر طلاق محدودیت و سقف معینی تعیین می شود.

مظفری پیش از این گفته بود: میزان طلاق در شهرهای مختلف متفاوت است و بر همین اساس نمی توان تعداد خاصی را برای این موضوع تعیین کرد؛ لذا فرمولی را برای محدودیت ثبت طلاق در نظر گرفتیم، بدین صورت که دفترخانه‌های هر شهر بر اساس میانگین طلاق واقع شده در سال گذشته به نسبت دفاتر آن شهر ضرب در ۲۰ درصد می شوند و بیشتر از آن، دفاتر اجازه ثبت طلاق را ندارند.

 

پی نوشت: با تأسیس وزارت خانواده و ارتقای فرهنگ عمومی جامعه از طریق افزایش مهارتهای زندگی شهروندان، دیگر نیازی به بخشنامه های دستوری و سهمیه بندی برای معطل کردن متقاضی طلاق نیست.
وزارت خانواده، طرحی از ائتلاف کاندیداهای مستقل

 

ثبت طلاق سهمیه‌بندی شد (+جدول)


مربوط به:،،،،
فرستاده شده در اخبار | بدون نظر

ارسال نظر


Check Google Page Rank