اعتراض علی بختیار گلپایگانی عضو ائتلاف کاندیداهای مستقل به صدا وسیما در پخش برنامه های انتخاباتی

1390/12/02 - 16:37

 

علی بختیارگلپایگانی عضو ائتلاف کاندیداهای مستقل سراسر کشور طی نامه ای به رئیس سازمان صدا و سیما اعتراض خود را نسبت به عدم رعایت مساوات در پخش برنامه های انتخاباتی در شبکه های مختلف اعلام کرد. بنا به گزارش روابط عمومی ائتلاف کاندیداهای مستقل سراسر کشور متن نامه مذکور به شرح ذیل است:

 

جناب آقای مهندس ضرغامی

رئیس محترم سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران

با اهداء سلام و تحیّات؛

انتخابات تجلی حضور و مشارکت سیاسی مردم و عرصه تحقق اراده ملت برای تعیین سرنوشت خویش است و از این‌رو دارای اهمیت و جایگاه بلندی بوده و مردم، تکلیف و نقش بزرگی در ایفای این رسالت بر دوش خواهند داشت.

 

بدون شک وظیفه مسئولین به مراتب سنگین‌تر از عامه مردم بوده و آنچه ایفای این وظیفه را مقدور می‌سازد، به کار بستن تعالیم الهی و عمل به کلام رهبر فقیدمان است که فرمودند: "اینجا ما کار نداریم ما خودمان بین خودمان و خدای تبارک و تعالی باید فکر بکنیم که شما مسئول این مساله هستید هم مسئول کار خودتان و هم مسئول مسئولین دیگری که تحت نظر شما هستند هستید که جریان انتخابات یک جریان صحیح باشد. هیچ کس در انتخابات بر دیگری مقدم نیست ."

در این اثنا وظیفه خود می‌دانم از باب «یامرون بالمعروف و ینهون عن المنکر» مواردی را متذکر شوم:

–        بر اساس اصل ۱۷۵سازمان صدا و سیما با نزدیک شدن به ایام انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی، درراستای وظایف ذاتی خویش و به منظور تقویت روحیه مشارکت و همدلی و ترغیب همه اقشار جامعه جهت حضور حداکثری در صحنه، امکان حضور برخی فعالان سیاسی و چهره‌ها در رسانه‌های جمعی را مهیا نموده است. علی­رغم این محاسن و اقدامات درخور توجه در راستای توسعه فراملی این رسانه، اشکال بزرگ وارد بر این برنامه­ها، غفلت از این امر است که غالباً مدعوّین      برنامه­های رسانه­ای داوطلب نمایندگی در مجلس نهم می‌باشند.

–        اگرچه در نگاه اول از اقدامات رسانه ملی داغ کردن تنور انتخابات و بالابردن مشارکت سیاسی آحاد ملت شریف برمی­آید، لیکن آنچه مسلم است ایجاد تبعیض جهت حضور برخی افراد و تبلیغ از طریق رسانه فراگیر و مؤثر ملی می‌باشد که دستیابی به آن برای همگان میسر نیست و از لحاظ روان‌شناختی نیز تأثیرات بسزایی در افکار عمومی خواهد داشت، که شاید این مهم از چشم جناب‌عالی و سایر همکارانتان مستور مانده باشد.

–        در فضای تبلیغاتی که از سوی آن سازمان فراهم شده است، نظام دو قطبی اصول‌گرایی و اصلاح‌طلبی به کمال مورد تاکید قرار گرفته و تصویر نظامات دو حزبی لیبرالیسم را در اذهان تداعی می­نماید که محملی برای فعالیت کاندیداهای ناشناخته و یا حتی جبهه ائتلاف کاندیداهای مستقل فراهم ننموده است؛ که مصداق آیه شریفه "یستمعون القول و یتبعون احسنه"، اندیشه های متفاوت را می‌شنوند و به بهترین عمل‌می کنند. رهبری فرزانه انقلاب نیز در این رابطه چنین فرمودند: «بنده دعوای اصلاح طلب و اصولگرا را هم قبول ندارم من این تقسیم بندی را غلط می دانم نقطه مقابل اصولگرا ، اصلاح طلب نیست ، نقطه مقابل اصلاح طلب ، اصولگرا نیست»

–        اگر برقراری مساوات و عدالت از جانب اینجانب و هر کاندید دیگر تقاضا گردد، انتظار عبثی نیست؛ لذا وظیفه خود می‌دانم موضوع فوق را به شما برادر بزرگوار که همانا از دوستداران امام راحل (س) و مرید رهبر فرزانه انقلاب می‌باشید و وظیفه خطیر اطلاع‌رسانی ملی و فراملی را بر دوش می‌کشید، متذکر گشته و مؤکداً اقدام اصلاحی آنی را تقاضا نمایم.

   باشد که بیش از پیش موجبات امید بیشتر دوستداران و ناامیدی و شکست دشمنان اسلام فراهم گردد.

علی بختیار گلپایگانی

داوطلب نمایندگی نهمین دوره مجلس شورای اسلامی و عضو ائتلاف کاندیداهای مستقل سراسر کشور

 


مربوط به:،
فرستاده شده در ائتلاف کاندیداهای مستقل سراسر کشور،ائتلاف کاندیداهای مستقل مجلس نهم | ۵ نظر


۵ پاسخ برای “اعتراض علی بختیار گلپایگانی عضو ائتلاف کاندیداهای مستقل به صدا وسیما در پخش برنامه های انتخاباتی”

 1. توسط شهبازي در اسفند 3, 1390 | پاسخ

  با سلام
   نکته سنجی و دقت حضرتعالی محل تقدیر و تشکر است.

 2. توسط امید در اسفند 3, 1390 | پاسخ

  کاملا درست و بجا گفته اید
   

 3. توسط محب در اسفند 3, 1390 | پاسخ

  قطعا چنین رویکردهای مطالبه شده توسط جناب بختیار بر کیفیت و جدیت انتخابات تاثیر بسزا خواهد داشت ونمودی از اهتمام برای  عملیاتی کردن شعارهایی چون عدالت ،اعطای فرصت به دیگران ، جوانگرایی و … از همه مهمتر " عمل به وظیفه " از سوی مسئولین صدا و سیما  میباشد

 4. توسط محمد در اسفند 3, 1390 | پاسخ

   
  دقت و اعتراض حضرتعالی کاملا درست و بجاست. تبلیغات انتخاباتی به هرنحوی قبل از موعد مقرر، تخلف محسوب شده و مسئولین محترم در هر مقامی باید آن را رعایت نمایند.

 5. توسط سید در اسفند 8, 1390 | پاسخ

  خوب گفتی اما کو گوش شنوا؟  اصلا کو گوش

ارسال نظر


Check Google Page Rank