آغاز مهلت اعتراض نامزدهای رد صلاحیت شده در انتخابات شوراها

1396/02/01 - 23:22

رئیس هیات نظارت بر انتخابات شورای شهر تهران، ری و تجریش با بیان اینکه نظارت بر پرونده‌های داوطلبان انتخابات شوراها به پایان رسید و نتایج آن به هیات اجرایی ارسال شد، گفت که با توجه به اتمام کار هیات نظارت، مهلت قانونی اعتراض نامزدهای رد صلاحیت شده آغاز شده است.

به گزارش ایسنا، محمدرضا بادامچی در این باره اظهار کرد: نظارت بر پرونده داوطلبان پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهر تهران، ری تجریش در هیات نظارت شهرستان به پایان رسید و نتایج آن به هیات اجرایی شهرستان ارسال شد و تا فردا (دوم اردیبهشت) به اطلاع داوطلبان برسد.
 
وی افزود: داوطلبان می‌تواند اعتراض خود را در زمان تعیین شده از تاریخ ۶ اردیبهشت به هیات استانی و مراکز ارائه کنند تا در صورت لزوم بررسی مجدد شود.
 
بادامچی تاکید کرد که همه تلاش هیات نظارت بر رعایت حقوق داوطلبان بوده است تا در نهایت انتخاباتی مقبول و با حضور پر شکوه مردم برگزار شود.
 
رئیس هیات نظارت بر انتخابات شورای شهر تهران با ارائه آماری از میزان تحصیلات داوطلبان و گروه‌های سنی داوطلبان حضور در شورای شهر، گفت: در پنجمین انتخابات شورای شهر تهران تعداد داوطلبان نزدیک به دو برابر نسبت به دوره قبل افزایش یافته است. به طوری که از تعداد ۲۷۵۰ پرونده مورد بررسی درهیات نظارت، داوطلبان با تخصص‌های متنوع وتحصیلات عالی وجود داشتند. ۱۰ درصد آن‌ها از اساتید دانشگاه و ۴۵ درصد دارای تحصیلات کارشناسی ارشد هستند.
 
به گفته وی گروه سنی داوطلبان بین ۳۰ تا ۴۵ سال بوده که حدود ۸۰ درصد آن‌ها آقایان و ۲۰ درصد خانم‌ها هستن و همچنین ۲۳ درصد از داوطلبان از ایثارگران می‌باشند.
 
بادامچی در پایان گفت که توزیع متناسب داوطلبان در کنار  تنوع در تخصص و گروه‌های سنی مختلف ناشی از علاقه‌مندی و احساس تعلق شهروندان است.

***
رسیدگی به شکایت داوطلبان شوراها از سوم اردیبهشت به مدت ۴ روز
 
از سوی دیگر، نایب رئیس هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها گفت: هیات‌های نظارت نتیجه بررسی صلاحیت داوطلبان شوراها را به فرمانداری‌ها و بخشداری‌ها منتقل کرده اند و داوطلبان از سوم اردیبهشت به مدت ۴ روز فرصت اعتراض دارند.
محمد جواد کولیوند روز جمعه در گفت وگو با ایرنا افزود: از یکم و دوم اردیبهشت، فرصت ابلاغ این نتایج به داوطلبان انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا است. این نتایج توسط بخشداری ها و فرماندری‌ها به داوطلبان ابلاغ می شود.
وی تصریح کرد: سوم تا ششم اردیبهشت، چهار روز فرصت برای شکایت است. در این چهار روز، داوطلبانی که صلاحیت آنها تائید نشده می‌توانند به هیات‌های بالادستی شکایت کنند.
کولیوند افزود: اگر کسی روز یکم اردیبهشت نتیجه احراز صلاحیتش را دریافت کرد، باید منتظر بماند تا در روز سوم برای شکایت اقدام کند.
نایب رئیس هیات مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها همچنین گفت: افراد برای شکایت باید به هیات‌های اجرایی یا نظارت بخش یا شهرستان خود مراجعه کنند. بعد از اعلام اعتراض، هیات‌های بالادستی به این شکایت رسیدگی کرده و نتیجه را به داوطلبان اعلام می کنند.

مربوط به:،،،،
فرستاده شده در اخبار،انتخابات شوراها،شوراهای پنجم | بدون نظر

ارسال نظر


Check Google Page Rank